Cele i charakterystyka audytu efektywności energetycznej
Audyt efektywności energetycznej to badanie mające na celu ocenę wydajności poszczególnych procesów i instalacji danego przedsiębiorstwa. Badanie efektywności energetycznej pomoże nie tylko w zdiagnozowaniu potencjalnie niebezpiecznych problemów, ale umożliwi także przeprowadzenie kompleksowej i opłacalnej modernizacji.

Zwiększenie efektywności energetycznej przedsiębiorstwa – od czego zacząć?

Audyt efektywności energetycznej przedsiębiorstwa bardzo często diagnozuje problemy związane z budową lub funkcjonowaniem poszczególnych instalacji. Do częstych rekomendacji audytorów można zaliczyć między innymi restrukturyzację budynku czy wymianę izolacji termicznej firmy.

Audyt efektywności energetycznej bardzo często postuluje także wymianę lub modernizację oświetlenia firmy. Oprócz tego audytorzy przeprowadzający badanie bardzo często zachęcają również do wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Audyt efektywności energetycznej – dla kogo?

Na przeprowadzenie audytu efektywności energetycznej powinny zdecydować się między innymi przedsiębiorstwa, którym zależy na poprawie wydajności poszczególnych procesów firmy.

Warto pamiętać o tym, że audyt efektywności energetycznej może okazać się także niezbędny w przypadku firm ubiegających się o różnego rodzaju dotacje.