Żelbet czy beton
Podejmując się pracy polegającej na cięciu żelbetu należy przestrzegać podstawowych zasad przede wszystkim bezpieczeństwa. Należy tak pracować by nie być zagrożeniem ani dla siebie ani dla otaczających nas ludzi.
Cięcie żelbetu jest w zasadzie trudnym zajęciem. Żelbet sam w sobie jest mocniejszy niż beton. Dzięki prętom, które w sobie posiada jest odporny na wstrząsy i wibracje. Żelbet jest materiałem powszechnie stosowanym ze względu na dużą wytrzymałość i minimalny wkład związany z konserwacją.
Cięcie żelbetu oferuje swoim klientom coraz więcej firm. Większość z nich podejmuje się tych prac za rozsądne pieniądze. Dzięki coraz większym technikom cięcia, które co rusz wprowadza się na rynek wykonanie zleceń jest coraz bardziej bezpieczne i wykonuje się je w szybko. Dostępne jest cięcie żelbetu piłami tarczowymi albo linowymi. Firmy oferują wiercenie w żelbecie metoda diamentową.
Wykorzystane do żelbetu pręty pochodzą zazwyczaj z rozbiórki stalowej. Również podczas rozbiórki starych budynków stalowe pręty można oddzielić od betonu i przekazać je do dalszego recyklingu. Dzięki temu ma się duży wpływ na środowisko.