Produkcja szamb betonowych
Jak wygląda produkcja szamb betonowych?
Na początku warto wspomnieć, że szambo zbrojeniowe zbudowane jest głównie ze stali zbrojeniowej i betonu B-25, B-30. Tylko taki beton ma właściwą klasę wytrzymałości na ściskanie. Nie ulega zniszczeniu podczas zamrażania czy rozmrażania. Odporny jest też na działanie chlorków nie pochodzących z wody morskiej.
W pierwszym etapie należy przygotować kosz zbrojeniowy, siatkę zbrojeniową oraz odpowiedniej wielkości formę na szambo. Co dalej?
Następnie zalewamy formę i siatkę betonem. Musi to być beton B-25 lub B-30. Kiedy minie odpowiednia ilość dni należy rozbroić formę zbiornika i płyty. Kiedy mamy już gotowy zbiornik i płytę musimy zrobić coś jeszcze.
Produkcja szamb betonowych nie dobiegła jeszcze końca. Musimy dokładnie sprawdzić szczelność. Jak to zrobić? Sprawdzenie szczelności odbywa się poprzez nalanie wody do zbiornika. Należy odczekać odpowiednią ilość czasu i dokładnie sprawdzić czy nie ma jakichś przecieków przez ściany czy przez dno zbiornika. Jeśli jesteśmy pewni, że wszystko jest w porządku możemy przetransportować zbiornik wraz z płytą do klienta.